Достапни линкови

Погреб на кралицата Елизабета Втора


Погреб на кралицата Елизабета Втора
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:37 0:00

Изутрината во 6:30 часот заврши поворката покрај ковчегот на починатата кралица Елизабета Втора, а граѓани уште од рано изутрината излегуваат на улиците на Лондон за да го проследат државниот погреб, на кој се дојдени и околу 500 државници од целиот свет.

Категории

XS
SM
MD
LG