Достапни линкови

„Новата нормалност“ во ерата на ковид-19

Преглед на физичкото дистанцирање и другите мерки што го обликуваат секојдневниот живот во земјите ширум светот, откако почнаа да се олеснуваат ограничувањата заради ковид-19.

Рестораните, училиштата и авионите повторно почнуваат да се полнат со луѓе. Но, колку што сите сакаат состојбата да се врати од пред ограничувањата секојдневниот живот сега изгледа различно.

Вчитај повеќе

16x9 Image

Гоце Атанасов

Со новинарство започна да се занимава за време на студиите по новинарство во Скопје. Работел во Млад борец, Нова Македонија, Македонската радио телевизија, А1 телевизијата и во Дојче Веле, а во Радио Слободна Европа е од започнувањето на емитувањето на македонски јазик.

Категории

XS
SM
MD
LG