Достапни линкови

„Не мразат“: Отстранување на статуата на руско-украинското пријателство во Киев


„Не мразат“: Отстранување на статуата на руско-украинското пријателство во Киев
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:25 0:00

Во Киев почна демонтажа на споменикот што го слави руско-украинското пријателство, поставен во 1982 година. Демонтажата ја нареди градоначалникот на Киев Виталиј Кличко. Еден дел од споменикот беше симнат на 26 април, но за некои делови од споменикот, вели Кличко, ќе треба повеќе време за демонтажа

Категории

XS
SM
MD
LG