Достапни линкови

Насилство на протестите на Еколошкото востание во Србија


Насилство на протестите на Еколошкото востание во Србија
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:35 0:00

Група луѓе фрлаа камења вчера врз демонстрантите во Нови Сад кои протестираа поради новите закони поврзани за експрпријација и референдум поврзани со отворање рудници во Србија. Се протестираше во Во Белград и во над 50 населени места ширум Србија на повик на иницијативата „Тргни промени“ и голем број движења собрани околу Еколошкото востание.

Категории

XS
SM
MD
LG