Достапни линкови

Можам ли во Македонија да студирам за мојата професија на иднината?


Можам ли во Македонија да студирам за мојата професија на иднината?
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:56 0:00

Над 5000 Македонци студираат во странство. Немаат ли можност во Македонија да учат за својата професија од иднината? Сакаат подобри услови? Што треба да се смени за да студираат во Македонија? За сето ова во „Слободоумни“ дебатираат средношколци од четири градови од Македонија

Категории

XS
SM
MD
LG