Достапни линкови

Општините и младите - Ветуваат иднина, но вложуваат ли во неа?


Општините и младите - Ветуваат иднина, но вложуваат ли во неа?
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:43 0:00

Додека локалните власти во секоја прилика ветуваат подобра иднина на младите во нивните родни места, во многу македонски градови тие млади се почесто подобро утре бараат во Скопје или во странство. Токму за тоа младите дебатираат во „Слободоумни“ - Општините ветуваат иднина, но вложуваат ли во неа?

Категории

XS
SM
MD
LG