Достапни линкови

Западен Балкан во ЕУ - Неисполнети услови или неисполнети ветувања?


Западен Балкан во ЕУ - Неисполнети услови или неисполнети ветувања?
please wait

No media source currently available

0:00 0:10:37 0:00

Земјите од Западен Балкан над деценија се во чекалната на Европската унија (ЕУ). Едни добиваат блокади и вета, други нови услови, а сите заедно нова методологија за членство. Млади студенти и активисти во „Слободоумни“ на РСЕ дебатираа дали се работи за неисполнети услови или неисполнети ветувања?

Категории

XS
SM
MD
LG