Достапни линкови

Загинати руски војници на патиштата околу ослободениот Лиман


Загинати руски војници на патиштата околу ослободениот Лиман
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:20 0:00

Украински доброволци ги проверуваат труповите на руските војници да не имаат експлозивни стапици додека ја расчистуваат областа по борбите околу свежо ослободениот Лиман. Дописникот на „Актуелно време“, Андреј Кузаков, исто така, јавува дека е пронајдено тело со вреќа на главата.

Категории

XS
SM
MD
LG