Достапни линкови

Германски хаубици гаѓаат руски цели во Украина


Германски хаубици гаѓаат руски цели во Украина
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:55 0:00

Украински екипаж на германски Panzerhaubitze 2000, самоодна хаубица со долг дострел вели дека станува збор за моќно оружје. Хаубиците се цел на руските беспилотни летала бидејќи ја принудуваат руската артилерија да се повлече на позиции подалеку од линијата на фронтот.

Категории

XS
SM
MD
LG