Достапни линкови

Волонтери евакуираат украински цивили од селата во близина на Соледар


Волонтери евакуираат украински цивили од селата во близина на Соледар
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:46 0:00

Седуммина украински цивили, меѓу кои една жена со намалена подвижност и едно 5-годишно девојче, беа евакуирани од доброволци на 13 јануари од Парасковиевка, село кое се наоѓа на околу 5 километри од Соледар, каде што се водат жестоки борби. Волонтерите патуваат ноќе за да не бидат под силно гранатирање, што тие велат дека се случува во текот на денот.

Категории

XS
SM
MD
LG