Достапни линкови

Анексијата на Крим и како „малите зелени“ станаа руски војници


Анексијата на Крим и како „малите зелени“ станаа руски војници
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:30 0:00

Кога војници во зелени униформи и без никакви ознаки ја превзедоа контролата врз Крим во Украина, во 2014-та, руските официјални претставници, вклучувајќи го и претседателот Путин, демантираа дека се тоа руски војници. Една година подоцна, Путин призна.

Категории

XS
SM
MD
LG