Достапни линкови

„Дизни да создаде принцеза со попреченост“


„Дизни да создаде принцеза со попреченост“
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:22 0:00

Младата Австралијанка Хана Дивини, на која ѝ е дијагностицирана церебрална парализа при раѓањето, се надева дека компанијата „Волт Дизни“ ќе создаде лик на принцеза со попреченост. Смета дека така ќе им помогне на другите лица со попреченост полесно да се прифатат себеси. Петицијата е поддржана од неколку холивудски ѕвезди.

Категории

XS
SM
MD
LG