Достапни линкови

Борбената Пепелашка во количка


Борбената Пепелашка во количка
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:47 0:00

Деветнаесетгодишната Марија Савеска е девојка која живее со церебрална парализа и со огромна желба да ги оствари своите соништа. Ужива кога се дружи со пријателите во Дневниот центар за лица со церебрална парализа, а се чувствува посебно своја и слободна кога оди на часови по пеење и на танц. Собра признанија со улогата во првата инклузивна танцова претстава „Пепелашка“, но и многу пријатели во инклузивната група со кои ја дели страста за музика и танц. Со дел од нив, се дружеше пред нашата камера.

Категории

XS
SM
MD
LG