Достапни линкови

"Ако не си ја отвориш вратата сам, никој нема да ти рече: Повели!“


"Ако не си ја отвориш вратата сам, никој нема да ти рече: Повели!“
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:49 0:00

Дваесетитригодишниот Озбек Ајваз кој е на магистерски студии на Факултетот за ликовна уметност, ги искористил карантинските денови во пандемијата за да го искаже својот револт низ уметност. Го направил делото „Осум“ со мотив „Тешкото“ оро, од старо железо. Уметникот кој вели дека секогаш ја има природата на ум, имаше што да им порача и на младите и на институциите.

Категории

XS
SM
MD
LG