Достапни линкови

Млад либиски уметник црта со двете раце и нозе истовремено


Млад либиски уметник црта со двете раце и нозе истовремено
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:40 0:00

Дваесетидесумгодишниот либиски уметник Ахмед ги користи двете нозе и двете раце за да скицира различни уметнички дела истовремено. Вели дека сака да го надмине недостатокот на интерес за уметност во неговата земја и сонува на светот да му претстави нов стил на цртање.

Категории

XS
SM
MD
LG