Достапни линкови

„Ајде да развиеме заедница за роботика во Македонија“


„Ајде да развиеме заедница за роботика во Македонија“
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:03 0:00

Студентот Димитар Бежановски кој е креатор на „open source“ роботите Рикардо и Гравис, сака да ги поттикне младите да се приклучат кон неговите, или да почнат свои проекти, за да се развие заедница за роботика во Македонија. Но и да им порача на институциите да стават фокус на младите иноватори.

Категории

XS
SM
MD
LG