Достапни линкови

Има ли решение за ученичкиот булинг во Македонија?


Има ли решение за ученичкиот булинг во Македонија?
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:34 0:00

Булингот меѓу младите во Македонија е се почеста појава. Во 13-тата дебата на „Слободоумни“ на Радио Слободна Европа, младите соговорници ги лоцираа причините за врсничкото насилство, го објаснуваа своето искуство и нудеа решенија како тоа да се намали, а потоа и да искорени.

Категории

XS
SM
MD
LG