Достапни линкови

Ме нарекуваат „чудо од дете“, но сакам да останам приземна


Ме нарекуваат „чудо од дете“, но сакам да останам приземна
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:27 0:00

За младата ракометарка Ива Младеновска не постои преголема цел. Таа вели дека цели високо и подготвена е да тренира напорно за таму да стигне. Игра и со кадетките и со сениорките. И во репрезентација и во ЖРК Металург. Собира индивидуални награди, а најмногу им се радува на тимските.

Категории

XS
SM
MD
LG