Достапни линкови

Првата Македонка на НБА камп: Не е важно дали почнуваш од Америка или од Македонија


Првата Македонка на НБА камп: Не е важно дали почнуваш од Америка или од Македонија
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:04 0:00

За името на седумнаесетгодишната кошаркарка Михаела Алексовска веќе се врзуваат неколку титули. Ново во низата признанија е поканата да биде дел од интернационалниот НБА камп „Кошарка без граници“, кој ќе се одржи од 1. до 4. мај во Милано, Италија. Таа ќе биде првата Македонка која учествувала на ваков камп. Вели дека не е важно од каде почнуваш, туку каде сакаш да стигнеш и колку ќе бидеш упорен во остварување на сонот.

Категории

XS
SM
MD
LG