Достапни линкови

Тренинг за борба со предрасуди


Тренинг за борба со предрасуди
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:59 0:00

Конзeрвативните општествени правила не ја предомислиле Ирачанката Бушра Абдел - Захра која е фитнес тренер, во намерата да се занимава со кик-бокс и карате. 36-годишната мајка на две деца и студентка, која живее во градот Наџаф, вели дека надминала многу пречки кога станува збор за ставовите на нејзиното семејство и општеството, кои биле против учество на жените во боречките вештини.

Категории

XS
SM
MD
LG