Достапни линкови

„Фудбалот не е само машки спорт!“


„Фудбалот не е само машки спорт!“
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:13 0:00

Младата Теодора Димоска, која игра на позиција- напаѓач во македонската женска фудбалска репрезентација, уште од дете, сака да докаже дека фудбалот како спорт не е резервиран само за мажите. Вели дека сонува за место во англиските клубови и се гордее со тоа што е дел од македонската А селекција. Паралелно, своето знаење и искуство го пренесува на подмладокот во нејзиниот матичен клуб „Тиверија Струмица“, за што поседува и УЕФА Б лиценца, за тренер на младински категории.

Категории

XS
SM
MD
LG