Достапни линкови

Како против ученичкиот булинг во Македонија?


Како против ученичкиот булинг во Македонија?
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:34 0:00

Булингот меѓу учениците е еден од проблемите за кои младите редовно алармираат. Во оваа дебата на Слободоумни, младите соговорници ги лоцираат причините за врсничкото насилство, го објаснуваат своето искуство и нудат решенија како тоа да се намали, па и искорени.

Категории

XS
SM
MD
LG