Достапни линкови

Студентски живот или преживување?


Студентски живот или преживување?
please wait

No media source currently available

0:00 0:10:54 0:00

Ако се исклучат дружењето и новите пријателства, студирањето во Македонија од финансиски апсект е многу блиску до преживување, велат студентите. Студентски домови, кирии, родителски плати, скапи учебници, скрипти, превоз, школарина... се е тоа трошок што е постојана „сопка“ за македонскиот студент

Категории

XS
SM
MD
LG