Достапни линкови

Младите сакаат да се „мешаат“ во регионалната политика


Младите сакаат да се „мешаат“ во регионалната политика
please wait

No media source currently available

0:00 0:08:52 0:00

Дали во меѓудржавните односи треба да „шефуваат“ политичарите и политиката или мора да се „замешаат“ и младите и културата, образованието, уметноста...? Младите од регионот велат дека треба да бидат не само слушнати туку и послушани

Категории

XS
SM
MD
LG