Достапни линкови

Жешка корона есен во Чешка


Жешка корона есен во Чешка
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:55 0:00

Бројот на позитивни на корона вирусот во Чешка во септември е удвоен, над 50.000, и се најде во 7-те „високо загрижувачки“ земји според Европскиот центар за контрола на болести. Пролетта министерот за здравство д-р Примула говореше за 2 години затворени граници и беше критикуван. Се остваруваат ли неговите предвидувања?

Категории

XS
SM
MD
LG