Достапни линкови

Ковид 19: Од ноември вакцина и во САД


Ковид 19: Од ноември вакцина и во САД
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:14 0:00

Коронавирусот моментално најбргу се шири во Индија, експерти предупредуваат дека пластичните штитници за лице не се ефикасни, а во САД најавуваат дистрибуција на вакцина во почетокот на ноември.

Категории

XS
SM
MD
LG