Достапни линкови

Ковид 19: Повторно рестриктивни мерки низ Европа


Ковид 19: Повторно рестриктивни мерки низ Европа
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:34 0:00

Во над половина од европските земји се зголемуваат случаите на инфицирани од коронавирус, па земјите почнуваат повторно да воведуваат превентивни мерки. Економските последици од пандемијата предизвикуваат недостиг од храна во сиромашните земји.

Категории

XS
SM
MD
LG