Достапни линкови

Ковид 19 - Наесен ќе биде многу полошо


Ковид 19 - Наесен ќе биде многу полошо
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:07 0:00

Светската здравствена организација предупредува на зголемен број смртни случаи од Ковид 19 во октомври и ноември во Европа. Поради пандемијата, економиите во светот беа во застој, но тоа не влијаело позитивно врз климатските промени.

Категории

XS
SM
MD
LG