Достапни линкови

Журките на отворено не се одразија многу, но на есен работите може да се влошат


Журките на отворено не се одразија многу, но на есен работите може да се влошат
please wait

No media source currently available

0:00 0:13:33 0:00

И покрај прекршувањата на мерките на настаните на отворено, бројката на заразени со ковид-19 не се зголеми драстично, но наесен работите може да се влошат, оти ќе има поголема концентрација на луѓе во затворена просторија, вели министерот за здравство Венко Филипче.

Категории

XS
SM
MD
LG