Достапни линкови

Кој е Џо Бајден - Од дипломец по право до ривал на Трамп


Кој е Џо Бајден - Од дипломец по право до ривал на Трамп
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:24 0:00

Џо Бајден беше сенатор повеќе од 30 години и потпретседател на Барак Обама. Сега, како демократкси кандидат, сака да го победи Доналд Трамп на претседателските избори во ноември. Кој е Џо Бајден - од студиите по право до американските избори.

Категории

XS
SM
MD
LG