Достапни линкови

Трамп, руското мешање и „Однесено со виорот“


Трамп, руското мешање и „Однесено со виорот“
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:52 0:00

Американски разузнавачи деновиве во Конгресот изјавиле дека Русија се меша во изборната кампања со цел да се фрли сомнеж врз интегритетот на изборите и да се засили реизборот на претседателот Доналд Трамп. Ова, како што јавува Ројтерс, било пренесено од лице запознато со брифингот.

Категории

XS
SM
MD
LG