Достапни линкови

Претседателски избори во САД - Трамп или Бајден?


Претседателски избори во САД - Трамп или Бајден?
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:38 0:00

Во почетокот на ноември во САД ќе се одржат претседателските избори. Кандидати се Доналд Трамп од Републиканската партија и Џо Бајден од Демократската. Овие избори, меѓу другото, се необични и поради фактот што ќе има многу барања за гласање по пошта поради коронавирусот.

Категории

XS
SM
MD
LG