Достапни линкови

Трамп за себе: „претседател за вечност“


Трамп за себе: „претседател за вечност“
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:33 0:00

Американскиот Сенат го ослободи претседателот Доналд Трамп од двете обвинувања за злоупотреба на службената должност и за опструирање на Конгресот, по историското двонеделно судење за негово отповикување. Сенатот со републиканско мнозинство гласаше 52 спрема 48 за ослободување на Трамп од обвинувањето за злоупотреба на службената должност и 53 спрема 47 да го ослободи од опструкцијата на Конгресот.

Погледни ги коментарите

XS
SM
MD
LG