Достапни линкови

Конфликтен Балкан, повлијателен Кремљ


Конфликтен Балкан, повлијателен Кремљ
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:00:35 0:00

Додека западнобалканската рана стои отворена, геополитичките фактори од Исток, посебно Русија, можат да додадат сол, и затоа единственото решение е што побрз влез во ЕУ и НАТО, предупредуваат политичките аналитичари.

XS
SM
MD
LG