Достапни линкови

Балканска игра или политичко-воена машинерија на Кремљ?


Балканска игра или политичко-воена машинерија на Кремљ?
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:46 0:00

Политичката акција на Русија на Балканот за поранешниот американски генерал Весли Кларк е „балканска игра“, додека за професорот од Универзитетскиот колеџ во Лондон, Марк Галеоти, тоа е руска политичко-воена машинерија.

Категории

XS
SM
MD
LG