Достапни линкови

Москва ќе го лови Брисел на Балканот


Москва ќе го лови Брисел на Балканот
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:40 0:00

Еден од потезите на Брисел кои Москва чека да ги „улови“, велат експертите, е Македонија и Албанија ни во октомври да не добијат датум за преговори со ЕУ и да ја искористи таа можност за ширење на својата политика на Балканот и покрај неговата евроатланстка определба.

XS
SM
MD
LG