Достапни линкови

Русија има нови „војници“ за Западен Балкан


Русија има нови „војници“ за Западен Балкан
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:41 0:00

По 26 години од заминувањето на последниот војник од Косово и од Западен Балкан, некои „нови војници на Кремљ хараат во регионот, анализираат политичките и безбедносните експерти од ЕУ. Велат: Путин го фрли оружјето, но во ракавот крие асови.

Категории

XS
SM
MD
LG