Достапни линкови

И Македонија на „бојното“ поле на Труција со ЕУ


И Македонија на „бојното“ поле на Труција со ЕУ
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:00:43 0:00

Турција со инвестициите во Западен Балкан, но и со религиското и културното влијание, може да си обезбеди голема политичка моќ, стравуваат голем дел од членките на ЕУ. На тоа бојно поле на Анкара со Брисел за геостратегиско влијание последните години е и Македонија, велат аналитичарите.

XS
SM
MD
LG