Достапни линкови

Со Балканот против ЕУ и НАТО - Нова руска тактика?


Со Балканот против ЕУ и НАТО - Нова руска тактика?
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:54 0:00

Русија е помирена дека Балканот е решен да оди „на запад“, но нема да се помири со ширењето на НАТО и ЕУ, па затоа Кремљ има нова тактика - да го искористи Балканот како алатка против Западот, предупредуваат аналитичарите.

Категории

XS
SM
MD
LG