Достапни линкови

Балканот параван за соседската политика на Москва


Балканот параван за соседската политика на Москва
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:54 0:00

Етничките поделби на Балканот може да бидат новото оружје на Кремљ во неговите намери да го запре ширењето на НАТО и на ЕУ, но можат и да бидат параван за замајување на меѓународната јавност од политиката на Москва во соседството, предупредуваат најпознатите светски аналитичари

Категории

XS
SM
MD
LG