Достапни линкови

Источни желби за Западен Балкан - Бизнис или политика?


Источни желби за Западен Балкан - Бизнис или политика?
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:48 0:00

Во последно време како големи источни политички и економски играчи на Балканот, покрај Русија, во игра се и Кина, Турција, Саудиска Арабија, Иран... Тие инвестираат во бизниси, во фондации, во проекти. Сепак, експертите велат дека зад сето тоа се кријат и намери за политичко влијание на Балканот.

Категории

XS
SM
MD
LG