Достапни линкови

Русија бара сојузници против ЕУ и НАТО на Балканот?


Русија бара сојузници против ЕУ и НАТО на Балканот?
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:53 0:00

Дел од партиските елити од регионот ја плаќаат цената за своите политички кавги, хранејќи ја гладта на Москва за контрола на Балканот, предупредуваат експертите. Но, не е само Кремљ гладен за влијание во регионот. Експертите велат дека во игра се повеќе е и Турција, а молчешкум и Кина.

Категории

XS
SM
MD
LG