Достапни линкови

Милијарди за сопнување на патот кон Запад?


Милијарди за сопнување на патот кон Запад?
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:47 0:00

Милијарди рубљи се трошат за да се запре зачленувањето на Балканот во ЕУ и НАТО, алармираат западни и регионални експерти, институти, политичари и новинари. Според нив, дури има и фонд направен од моќни руски компании, а со декрет од Кремљ.

Категории

XS
SM
MD
LG