Достапни линкови

ЕУ против руската пропаганда на Западен Балкан


ЕУ против руската пропаганда на Западен Балкан
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:04:43 0:00

Институтот „Конрад Аденауер“ предупредува дека ЕУ мора да се соочи со руското мешање во Западен Балкан со тоа што ќе преземе активни мерки, меѓу кои и инвестирање во медиумската сфера која Москва ја користи за ширење антизападна пропаганда, а пропагандата во случајов е посилна од руски калашников.

Категории

XS
SM
MD
LG