Достапни линкови

Ноќни волци - Путиновите мисионери на мотори


Ноќни волци - Путиновите мисионери на мотори
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:06:11 0:00

Турнејата „Руски Балкан“ на руската моторџиска група „Ноќни волци“ во западните и во регионалните медиуми е оценета како ширење на руско антизападно влијание. Угледниот магазин „Њузвик“ директно праша: „Дали оваа турнеја на Ноќните волци може да биде поттикнување сепаратистички конфликти?“.

XS
SM
MD
LG