Достапни линкови

Шпекулации околу експлозиите во руска воена база на Крим


Шпекулации околу експлозиите во руска воена база на Крим
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:05 0:00

Големи експлозии се случија во воен аеродром во Крим окупиран од Русија. Украина не презеде официјално одговорност, а шпекулациите за тоа што го предизвика пожарот продолжуваат. Многу локални жители се сомневаат во тврдењето на Русија дека експлозиите биле несреќен случај.

Категории

XS
SM
MD
LG