Достапни линкови

Бели лавови како статусен симбол, тревога меѓу активистите


Бели лавови како статусен симбол, тревога меѓу активистите
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:58 0:00

Во најголемиот град во Пакистан, Карачи, ловот на големите крзнени мачки стана главен статусен симбол. Затоа активистите кои се борат за правата на дивите животни бараат промена на законот за чување на егзотични животни, како што се белите лавови, како миленичиња.

Категории

XS
SM
MD
LG