Достапни линкови

Концерт на Филхармонија со култни цртани филмови


Концерт на Филхармонија со култни цртани филмови
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:00:35 0:00

Концертот насловен како „Ну Погоди“ го врати времето со музичките теми од култните цртани како „Мечето Ушко“, „Козле Бозле“, „Как Казаки“, „Густав“, „Балтазар“... Ова е првиот од двата најавени концерти на Филхармонија, во соработка со Град Скопје. Вториот ќе биде одржан на 29 јуни под насловот „Љубов и револуција“. Оркестарот ќе изведува поп-рок и панк песни од „Рејдиохед“, Ник Кејв, „Бисти Бојс“, „Продиџи“, „Нирвана“, „Секс Пистолс“, „Клеш“, Џими Хендрикс и многу други.

Категории

XS
SM
MD
LG