Достапни линкови

“Соработувај или ќе бидеш стрелан“: Руски закани во окупираните градови во Украина


“Соработувај или ќе бидеш стрелан“: Руски закани во окупираните градови во Украина
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:17 0:00

Руските сили се закануваат дека ќе ги стрелаат општинските службеници во Херсон ако не соработуваат. Според советник од украинскиот град, каде руската армија ја презеде контролата, Серхиј Клан, Русите трагаат по локални активисти и службеници кои сега се кријат. Ова е извадок од интервјуто со презентерката на Current Time, Јевгенија Таханович, на 12 -ти март.

Категории

XS
SM
MD
LG