Достапни линкови

Жители на Ирпин: „Пукаат нон стоп, нема вода, нема струја“


Жители на Ирпин: „Пукаат нон стоп, нема вода, нема струја“
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:24 0:00

Илјадници луѓе се обидуваат да избегаат од градот Ирпин, кој е на 25 километри од Киев. Украинските сили ги урнаа мостовите со цел да го запрат напредувањето на руските сили. Репортерот на РСЕ беше со локалните жители кои се обидуваат да се евакуираат.

Категории

XS
SM
MD
LG